Ο Εργοτελης ήταν η πρώτη μεγάλη δύναμη του κρητικού μπάσκετ και κυρίαρχος στα πρώτα επίσημα πρωταθλήματα! Επίσης ήταν η ομάδα που είχε την τιμή να ξεκινήσει ουσιαστικά τη μεγάλη προπονητική του καριέρα ο Γιάννης Ιωαννίδης! Στη διαδρομή του μπασκετικού Εργοτέλη από το ένδοξο παρελθόν μέχρι το δυνατό παρόν μπήκαν οι “Αθλητικές Ιστορίες” και ο Γιώργος Μιμίκος και αυτό θα κάνετε κι εσείς την Τετάρτη 3 Ιουλίου. στην ΚΡΗΤΗ TV…
![Crete TV](https://www.cretetv.gr/wp-content/themes/cretetv/imgs/webp/main-banner-small.webp)